top of page

Hikayemiz

Can Mocamp, 1985 yılında plaj işletmesi ve kamp alanı olarak kuruldu. Aynı yıl Kaş’ı keşfetmeye başlayan sırt çantalı turistlerin yoğunluğu nedeniyle ilçede turizm seferberliği başlatıldı. Ancak yatak sayısı, talebi karşılamaktan son derece uzaktı. Bunun üzerine kamp alanına dokuz adet bungalov yapıldı ve tesis Can Mocamp adını aldı. Elektriğin jeneratörden üretildiği, suyun traktöre bağlı tankerle depolara taşındığı Can Mocamp, uzun yıllar boyunca bu şartlarda, çok az gezginin bildiği Kaş’ta hizmet verdi.

2006 yılında, kurucu Ahmet Kahvecioğlu’nun oğlu Can işletmenin başına geçti. Ancak bu tarihten kısa bir süre sonra başlayan Kaş Marina ve çevre yolu inşaatı projesi nedeniyle 2007 yılında mocamp’ı kapatmak zorunda kaldı çünkü yol inşaatında kullanılan patlayıcılar nedeniyle düşen kayaların altında kalan tesis harabeye döndü. Bunun üzerine global gezgin sitelerine ‘el ver’ çağrısı yapıldı ve kısa sürede büyük bir mucize yaşandı. Bu çağrıya, aralarında daha önce Can Mocamp’ta konaklamış gezginlerin çocukları da olmak üzere dünyanın her yerinden sırt çantalı turistler cevap verdi. Tam iki yıl süren uğraşlar sonucu, gönüllülerin dayanışmasıyla kayalar temizlendi, alanda çalışmalar yapıldı ve 2011 yılında Can Mocamp yeniden hayat buldu. 

Can Mocamp o tarihten bu yana, çalışanları ve gönüllüleri ile birlikte her yıl özünü kaybetmeden kendini yenileyerek, dünyanın dört bir yanından misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya, hayatlarında unutulmaz anılar bırakmaya devam ediyor. 

Seksenli yıllardan günümüze düzenli bakım ile korunan sedir bungalovları, konforlu deluxe bungalow’ları, apart bungalow’u, özellikle sırt çantalı gezginlerin hiç unutamadığı hosteli, kampçılar için ahşap zemin veya zeytin ağaçları altındaki çadır alanı ile Can Mocamp size hem sosyal hem de beden olarak sağlıklı bir tatil sunuyor.
 

Unbenannt-3.png
bottom of page