top of page

CAN MOCAMP SALGIN TEDBİR PLANI

1. Koronavirüs sorumlusu personel :
1.1. Selgün Özelçi Kahvecioğlu Tel: 05322658042
1.2. Orhan Atik Tel: 05301186588
1.3. Can Kahvecioğlu Tel: 05325936032

2. Tesisimiz içinde yer alan
2.1. Restoran’da 30 misafir 4 personel
2.2. Kafeteryalı ortak paylaşım alanı’nda 30 misafir 4 personel
2.3. Dershane’de 4 misafir 2 personel kapasitesi ile sınırlıdır.

3. Ortak kullanım alanlarında yer işaretlemeleri yapılmıştır. Umumi duş ve wc lerin ve diğer ortak kullanım alanlarının temizliği Hijyen eğitimi almış personel tarafından Sağlık Bakanlı sertifikalı dezenfektanlarla dezenfeksyonu, temizliği ve havalandırması yapılmaktadır. Her umumi duş ve wc girişinde “temizlik ve dezenfektan uygulaması takip çizelgesi” yer almakta ve bu durum görevli personelimiz tarafından da her saat başı denetlenip kayıt altına alınmaktadır.

4. Restoran, resepsiyon ve umumi duş ve wc lerde yer işaretlemeleri yapılmıştır.

5. Misafir ve personelin tesis içinde istediği alana teması en aza indirerek kolayca gitmesi için zemine lokasyon isimleri ile kimin nereden yürümesi gerektiğini gösteren oklar çizilmiştir.

6. Can Mocamp bünyesindeki tüm bölümler için (restoran, kafeterya, umumi duş ve wcler. Odalar) ayrı ayrı takip çizelgesi hazırlanmıştır.

7. Tüm genel kullanım alanları 2 saatte bir pulverizasyon metodu ile Sağlık Bakanlığınca ruhsatlı dezenfaktanlarla dezenfekte edilmektedir. Bu dezenfaktanlar ve uygulayıcı pompa standartlara uygun şekilde depo edilmektedir.

8. Odalar’dan check out (çıkış) saati 11.00, check in (giriş) saati 15.00 dır bu süre zarfında odalar yetkin personel tarafından havalandırılıp, dezenfekte edilip, hazırlanıp yeni girişlere uygun hale getirilmektedir. Görevli personel Kapı kolları, balkon trabzanları, elektrik düğmeleri, masa/sehpa yüzeyleri gibi elle teması yoğun olan yüzeylerin temizliği ve dezenfeksyonu yapıp çizelgesinde kayıt altına almaktadır. Ayrıca yazarkasa’nın temizliği klorla uygun olmadığı için %70’lik alkol ile yapılmaktadır.

WC ve duşlar’In temizliği ve dezenfeskyonunda 1/10 oranında sulandırılmış çamaşır suyu ile Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan kullanılmaktadır. Yine tüm WC ve duşların temizliği çizelge ile kayıt altına alınıp bu uygulamanın takibi de kayıt altına alınmaktadır.

Temizlik personeli temizlik/dezenfekte işlemleri süresince tıbbi maske ve siperlik kullanır, temizlik sonrası bu malzemeleri sadece bu ürünler için kullanılan özel çöp kutusuna atar ve ellerini en az 20 sn boyunca su ve sabunla yıkar.

9. Misafirlerin konaklama süresi bittikten sonra kişisel kullanıma sunulan yatak örtüsü, çarşaf, havlu, yastık kılıfı vs. çıkartılıp 60 derecede yıkanır. Odada hijyen temizliği yapılır dezenfektan uygulanır.

10. Can Mocamp’a giren her türlü malzeme (gıda, temizlik, vs) ‘nin kabulü Selgün Özelçi Kahvecioğlu tarafından yapılmakta ve çizelgeyle kayıt altına alınmaktadır.

11. Misafirlerimizin ve personeli tesis içindeyken maske takmaları, girişte dezenfeksyon paspasından geçip ellerini yine girişte bulunan dezenfektan uygulamaları, tesis içinde yürürken zemindeki oklar doğrultusunda yürümeyi (sağ şerit), özellikle umumi wc ve duşlarda , resepsiyonda sıra beklerken yerdeki sosyal mesafe bantlarına uymaları bilgilendirilmesi yapılmaktadır.

12. Can Mocamp içinde hasta, semptomlu, şüpheli durumların varlığında en yakın sağlık kuruluşu Kaş Devlet Hastanesi’dir. Adres: Gökseki mah. Kalkan yolu üzeri Tel: 02428361184

13. Hastalık belirtisi gösteren kişiler ile ilgilenecek personel isim ve telefon numaraları 1.madde’de belirtilmiştir. Şüpheli veya pozitif vaka durumunda Kaş Devlet Hastanesi’ne çağrı yapılacaktır.

14. Koronavirus şüphesi ile Kaş Devlet Hastanesine yönlendirilen personel/misafir’in odasındaki nevresim, çarşaf, havlu vb tüm tekstil malzemeleri ayrı ayrı poşetlere konularak imha edilecektir.

bottom of page